O nás | Hříbárna Fialka | Křivce

Hříbárna fialka se nachází v obci Křivce, která se vypíná nad údolím Nezdického potoka mezi Bezdružicemi a Úterým, na samém rozhraní Plzeňského a Karlovarského kraje, v nadmořské výšce 580m n.m. Hříbárna je situována v odlehlém místě, kde se nenachází žádné rušivé elementy jako železnice, silnice s velkou frekvencí dopravy, skládky odpadů, apod. Hříbata zde mají možnost vyrůstat v poklidném prostředí Tepelské vrchoviny.

Stáj, ve které jsou ustájena hříbata, je nově zrekonstruovaná budova se systémem velkých boxů a krmné uličky. Hříbata jsou zde rozdělena do skupin dle věku a pohlaví. K dispozici je také karanténní box ve vedlejší budově.

Pro pastviny je k dispozici cca 25ha travní plochy. Výběhy jsou ohrazeny elektrickým ohradníkem a jsou vybaveny přístřešky s vyhřívanými napáječkami. V zimním období jsou ve výbězích krmelce s kvalitním senem. V areálu se nachází také písková jízdárna o rozměrech 20x40m a ohrazená písková kruhovka.

Náš tým pracuje pod vedením majitelky stáje Ing. Kristýny Bock Fialové, která má v jezdeckém odvětví 15ti letou praxi.

Nemalé zkušenosti především v chovu (připouštění, ohřebení, odstav hříbat,...) a výcviku mladých koní (práce ze země, obsedání) získala v TJ Agro Cheb Nebanice . Zde také získala v roce 2001 jezdeckou licenci.

V JS Mariánské lázně se pod odborným vedením zaměřila na zkvalitnění svých jezdeckých dovedností a odborných znalostí. V roce 2004 získala cvičitelské oprávnění a  v roce 2006 kvalifikaci rozhodčího (drezůra, vozatajství).

V současné době se věnuje přiježďování mladých koní, které také prezentuje na drezůrních závodech.